LogoFUN

 
phone  691-392-640     email kontakt@jatezmammarzenia.pl     pin  Podhalańska 22, 34-500 Zakopane   LogoFUN2  Polub nas na FB!  
 
 

Prezes Fundacji ,,Ja też mam marzenia'' tworzy młodą reprezentację Polonii.

 

https://scontent.fwaw8-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/140484990_829552764268380_3728989591067797394_o.jpg?_nc_cat=108&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=wbLshgWNFCUAX8iySBt&_nc_ht=scontent.fwaw8-1.fna&oh=81035773c3fb0d995a1d43c221525a29&oe=6031CD96

Projekt "Polonia The Best Young Player" to najnowsze dziecko? Możesz nam o nim opowiedzieć?     

Od 2013 roku zajmuję się organizacją międzynarodowych turniejów od 8-latków, aż po młodzież piętnastoletnią, głównie w Starym Sączu i Zakopanem. Jako główny organizator i koordynator 2-3 dniowych zmagań, dostrzegłem, iż wśród reprezentantów drużyn z innych krajów często bywali zawodnicy polskiego pochodzenia. Przyjemnie było patrzeć i słuchać, jak chętnie rozmawiali po polsku z kolegami z innych polskich drużyn, nawiązywali z nimi kontakty, cieszyli się z pobytu w Polsce. Wielkie wrażenie robiło na nich zwiedzanie Krakowa, Starego Sącza czy Zakopanego. Dlatego wpadłem na pomysł, aby na sztandarowe turnieje: Turniej Sokolika, Sokolik Cup, Poland U10 w Starym Sączu, Stal Rzeszów STEEL CUP U9 Cup w Zakopanem, zaprosić zawodników polskiego pochodzenia, którzy zagraliby w jednej drużynie POLONIJNEJ.

 

Nie tylko idzie o wynik sportowy, ale o to, aby przy okazji pokazać uroki polskiej ziemi: zabytki Krakowa, warsztaty w Parku Etnograficznym w Nowym Sączu, folklor górali (przejazd bryczkami po Zakopanem), uroki gór (wyjazd na Gubałówkę) oraz możliwości wypoczynku (termy „Gorący Potok” w Szaflarach), czy uroki parku linowego i ekologicznego w Rytrze i Starym Sączu. Dzięki rozgrywkom sportowym - w tej formule - można pokazać, że w Polsce jest również ogromny potencjał młodzieży grającej w piłkę nożną.

Moim marzeniem w zakresie tego projektu jest to, aby pobyt tych dzieci w Polsce był impulsem do budowania głębszych więzi z ojczyzną, a w przyszłości, w życiu dorosłym może zaowocuje decyzją o powrocie do kraju. Przygotowując się do tego przedsięwzięcia, spotkałem się z bardzo pozytywną reakcją rodziców – Polaków pracujących i przebywających ze swoją rodziną za zagranicą, dlatego jestem przekonany, że przyniesie ono wymierne efekty i spowoduje, że uczestnicy docenią, że mają polskie korzenie oraz, że dla nas Polaków w kraju są nie mniej ważni.

Chciałem przy tej okazji podziękować osobom, które zaangażowały się w ten projekt:

  • Pan Jan Dziedziczak - Minister w Kancelarii Premiera Rady Ministrów,
  • Pani Anna Wawrzyszko vice-prezes Zarządu Głównego Związku Polaków w Niemczech,
  • Pan Janusz Basałaj oraz Maciej Chorążyk z  Polskiego Związku Piłki Nożnej,
  • także moi przyjaciele z Polonia United Berlin.   

Do dzieci w jakim wieku jest skierowany projekt?

POLONIA The Best Young Player jest adresowany do wszystkich dzieci urodzonych w latach 2008-12. W kolejnym roku dołączy już rocznik 2013. Podstawą zaproszenia do projektu jest posiadanie polskiego obywatelstwa oraz zarejestrowanie w aplikacji www.polskaut.pl.

Gdzie mogą się zgłaszać polonijne talenty z całego świata? Jak będzie odbywać się rekrutacja?

Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną. Należy przesłać krótkie, rzeczowe informacje jak imię i nazwisko dziecka, kraj zamieszkania, ewentualnie czy gra i trenuje w zespole piłkarskim oraz oczywiście podajemy dane kontaktowe.

Zgłoszenie takie wysyłamy na adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Mamy określoną liczbę miejsc. Jak zainteresowanych będzie więcej, to tych, którzy się teraz nie zmieszczą, zaprosimy w kolejnym roku.